ul. Bytomska 122
41-940 Piekary Śląskie
POLSKA
www.hydroelektra.eu
tel. +48 32 307 02 77
Czyszczenie wysokociśnieniowe jest skutecznym sposobem na pozbycie się ciężko usuwalnych powłok i zanieczyszczeń z dużych gabarytowo obiektów, trudnodostępnych powierzchni lub elementów wewnętrznych instalacji przemysłowych. Może również służyć do oczyszczenia skorodowanych powierzchni w celu przywrócenia im pierwotnego stanu (mosty, wiadukty, nawierzchnie na nich, chłodnie kominowe, obmurza obiektów drogowych czy wodnych).
Metody znane pod nazwami takimi jak czyszczenie hydrodynamiczne, hydroblasting, hydrojetting, waterjetting, water-sand-blasting czy hydrodemolition (kucie wodą) są powszechnie i z dużym powodzeniem stosowane na całym świecie. Użycie samego strumienia wody pod bardzo wysokim ciśnieniem (2500-3000 bar) lub wody z dodatkiem ścierniwa (korundu) wymaga specjalnego osprzętu czy agregatów z pompami o odpowiednich parametrach przepływu i ciśnienia. Nasza firma jest w stanie zaprojektować i wyprodukować takie urządzenia jak agregaty wysokociśnieniowe HP/UHP w uzgodnionych z klientami konfiguracjach czy parametrach.
Dostarczamy klientom zgodne z ich oczekiwaniami co do specyfikacji technicznych agregaty elektryczne i spalinowe, pompy wysokociśnieniowe czy osprzęt markowych producentów światowych.
Nasze agregaty wysokociśnieniowe to specjalistyczny sprzęt przystosowany do mycia powierzchni o zróżnicowanej wielkości czy kształtach. Są to elementy i części maszyn, konstrukcje budynków, wiaduktów czy mostów wraz z ich nawierzchniami betonowymi lub asfaltowymi. Mogą to być również elementy instalacji chemicznych takie jak zbiorniki technologiczne, reaktory, kolumny do syntezy chemicznej związków, wymienniki ciepła czy zbiorniki ciśnieniowe. Strumień z agregatu może również oczyszczać i udrażniać rury takie jak kanalizacja technologiczna, sanitarna i burzowa, usuwając z nich wszelkiego rodzaju osady i złogi.
Metoda mycia wysokociśnieniowego deklasuje inne metody czyszczenia takie jak piaskowanie na sucho czy użycie narzędzi ściernych lub innych narzędzi do czyszczenia mechanicznego, ponieważ jest od nich szybsza, bardziej inwazyjna i mniej pracochłonna. Jest też bardziej bezpieczniejsza dla środowiska (nie używamy chemii!). Przy odpowiednio dobranych parametrach przepływu i ciśnienia, przy odpowiednim udziale osprzętu jej siła oddziaływania jest większa od siły standardowych oraz klasycznych środków czyszczących takich jak agresywne chemikalia czy ścierniwa. Wymaga jednak ona większej uwagi i zachowania zasad bezpieczeństwa, ponieważ moc zainstalowana może iść w dziesiątki lub nawet setki kW. Nieodpowiednie zachowanie obsługi może doprowadzić do obcięcia kończyn czy dekapitacji.